Honda Automobiles Fribourg Garage de Villars de Chandolan SA
Rte de Moncor 8
Villars-sur-Glâne / FR
Tel: 026 409 70 20
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'400 kg |
| Type approval number | 1FC634 |
| Car-Nr. | U-0000000175-728665 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 77'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| New price | CHF 34'140 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.