Frisch ab MFK Frisch ab Service Frisch Poliert und Gereinigt Top Konditionen bei Leasing + Finanzierung
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'960 kg |
| Kerb weight | 1'560 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km Auf Wunsch 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 63'510 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.