MBUX High mit Navi DAB, Rückfahrkamera 360, Distronic, Schiebedach,4x4, LED, AHK 2.5t
LUEG AG, Zweigniederlassung Wilderswil
Kirchweg 5
Wilderswil / BE
Tel: 033 828 30 00
| Body style | Minivan |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'660 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | WB61678 - N104074 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 32'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 77'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.