Progressive Line Advanced Plus, Park Paket mit 360 Kamera, uvm
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'929 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311505976000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'347 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.