AMG Line Premium Plus, Fahrassistenz-Paket, Park-Paket, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'711 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311505917000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.