Im Auftrag zu Verkaufen! Batteriemiete, kann aber herausgekauft werden.
Garage Hertach AG
Arbonerstrasse 7
Neukirch / TG
Tel: 071 511 67 14
Tel: 079 636 88 31 (Notfälle)
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'965 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Type approval number | 1RC493 |
| Chassis Number (VIN) | VF1AGVYF060592758 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Mileage | 70'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 68 kW / 92 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 36'600 |
| Price | CHF 6'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.