Gebrauchtes CH-Nutzfahrzeug, frisch ab MFK, Klima, 3-Plätzer, Nutzlast 1'150 kg, Kamera, Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'871 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3MM771 |
| Car-Nr. | 5553.0 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 149'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 84 kW / 114 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.9 / 5.6 / 6.4 |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.