8-fach bereift, frisch ab Mfk, 4 Neue Winterpneu,Frisch ab Service mit Zahnriemen
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fc266 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 146'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.