Aides à la conduite - Chauffage appoint - Attelage -
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'671 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 347303402010 |
| Cubic capacity | 2'925 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 243 kW / 330 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 49'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.