Fahrzeug mit Werksgarantie Gratisservice, Carbon Paket, Surround View, Frontradar, Racing Sitze Carbonfiber,
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'825 kg |
| Car-Nr. | 01 |
| Cubic capacity | 2'992 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Ferrari Werksgarantie Ferrari Gratisservice 7 Jahre ab 1. Inv. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 610 kW / 830 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 7.5 kWh |
| New price | CHF 450'000 |
| Price | CHF 349'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.