frisch ab Service, neue Bremsen, MFK 02.20266 Plätzer, top Zustand
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'399 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 149'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 49'315 |
| Price | CHF 21'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.