Top Ausstattung / ab MFK / Service gepflegt
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'345 kg |
| Trailer load braked | 3'050 kg |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 238'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15.7 / 9.6 / 11.8 |
| CO2 emissions | 276 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 31'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.