Top-gepflegtes CH-Fahrzeug Einzigartige Fahrzeughistory Frisch ab MFK
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'310 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Type approval number | 1MC674 |
| Cubic capacity | 5'439 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 282'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 18.5 / 9.2 / 12.6 |
| CO2 emissions | 300 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.