Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale véhicules utilitaires Granges-Paccot | Merbag
Route du Lac 6
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 06
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'360 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 003067326000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 83'717 |
| Price | CHF 76'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.