Digital Cockpit, Navigation-High, 2-Zonen Climatronic, SEAT FullLink, Apple Car Play, Mittelarmlehne vorn, Alufelgen 16 DESIGN
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'740 kg |
| Kerb weight | 1'230 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Fortlaufende Werksgarantie |
| Exterior colour | Gold |
| Interior colour | black |
| Mileage | 17'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.