***Top Zustand, ab MFK+Service** 8-fach Kompletträder, Leder Navi, Rückfahrkamera, Sitzlüftung, Panorama, Headup, Keyless usw.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 1'772 kg |
| Trailer load braked | 1'605 kg |
| Type approval number | 1OC663 |
| Cubic capacity | 1'956 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 122'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 154 kW / 209 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 212 g/km |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.