AB MFK Service 12M. Garantie CH-Fahrzeug Mercedes-Servicegepflegt 8-Fach Bereift Anhängerkupplung 3500Kg Panoramadach 360Kamera Sitzheizung Abstandsregeltempomat Totwinkelassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'727 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MH822 |
| Cubic capacity | 2'925 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km + 600.- CHF |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 172'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 243 kW / 330 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 248 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 99'800 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.