-Navigationssystem Plus-Automatische Distanzregelung-Optik Paket Schwarz Plus-Sportsitze mit Sitzheizung v.-SONOS Premium Soundsystem-18 Zoll Alu Räder-
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'775 kg |
| Kerb weight | 1'425 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 319 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Audi Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 152 kW / 207 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 57'859 |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.