CH-Fzg,Service gepflegt,Energizing Paket Plus,Leder-Paket,Sonnenschutz-Paket,Winterpaket,Head-Up Display,Anhängerkupplung mit ESP,Air-Balance Paket,Multikontursitze,Sitzheizung Plus,Sitzklimatisierung.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'745 kg |
| Kerb weight | 2'379 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate Mercedes-Werksgarantie 24 Monate ohne Kilometerbegrenzung. MSI Gratis-Service 10/34 oder 1 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 99'100 |
| Price | CHF 74'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.