Ab Service. Ab MFK, 12 Monate Garantie, 8-Fach mit Felgen, *Leasing/Finanzierung möglich*
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'440 kg |
| Kerb weight | 1'200 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FC457 |
| Car-Nr. | 007282 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.7 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'450 |
| Price | CHF 15'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.