Premium-Paket, Fahrassistenz-Paket, Panorama-Schiebedach, 360-Kamera
Mercedes-Benz Automobil AG, Aarburg | Merbag
Oltnerstrasse 85
Aarburg / AG
Tel: 062 516 79 90
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 2'218 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 313307470010 |
| Warranty | 12 Monate 12 Monate Occ.-Grantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 438 km |
| Battery capacity | 66.5 kWh |
| Price | CHF 38'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.