** AB-MFK ** Servicegepflegt ** ACC ** PDC ** Navi ** Rückfahrkamera ** Panoramadach ** 360-Kamera ** 8-fach bereift ** AHK 2100 kg **
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1SH698 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km Gegen Aufpreis auf Motor und Getriebe |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 / 6.5 / 9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 202 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.