*KUNDENAUFTRAG*RS6 AVANT*HR GEWINDEFAHRWERK*CAPRISTO AUSPUFFANLAGE*LEASING MÖGLICH*
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 2'025 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1AE502 |
| Car-Nr. | 1-1-BER |
| Cubic capacity | 3'993 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie 12 Monate oder 20'000 Kilometer gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 108'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 445 kW / 605 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2024 |
| Fuel consumption | 13.4 / 7.4 / 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 223 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 176'740 |
| Price | CHF 65'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.