SCHWEIZERFAHRZEUG ZUM ABSOLUTEM TOPPREIS GÜLTIG BIS 21.3.2026
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'665 kg |
| Kerb weight | 2'353 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1NB569 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 290 kW / 394 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 498 km |
| Battery capacity | 87.0 kWh |
| Price | CHF 39'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.