XPENG Prix Neuf : 52'790 CHF Garantie 7 ans 160'000 km Ultra équipé
Mon Repos Automobile de Group Leuba SA
Rue Etraz 14
Lausanne / VD
Tel: 021 310 03 93
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'638 kg |
| Kerb weight | 2'218 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 103/82005 |
| Warranty | 84 Monate oder 160000 km Garantie batterie 8 ans ou 160'000km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 3'210 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 350 kW / 476 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 550 km |
| Battery capacity | 87.5 kWh |
| New price | CHF 52'790 |
| Price | CHF 49'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.