Top Zusand, 8-fach Alubereift, Nichtraucher, frisch ab Service und MFK, mit schwenkbarer Anhängerkupplung und vielem mehr!
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'620 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Type approval number | 1BQ743 |
| Chassis Number (VIN) | 53622 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 18'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 1 |
| CO2 emissions | 43 g/km |
| New price | CHF 100'630 |
| Price | CHF 38'590 |
Note: actual equipment may differ from that listed.