Gepflegtes Fahrzeug, unfallfrei, Servicegepflegt, Frontscheibenheizung, Rückfahrkamera, getönte Scheiben, Heckscheibenwischer, Holzboden im Laderaum
| Body style | Minibus |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'229 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3FG423 |
| Chassis Number (VIN) | WL |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Ohne Aufpreis |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 61'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 136 kW / 185 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9 |
| CO2 emissions | 260 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 53'620 |
| Price | CHF 25'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.