Frisch ab MFK und Service, Bremsen Vorne neu, RS- Sportsitze, Matrix LED Scheinwerfer, Virtual Cockpit, Navigationssytem plus.Das Dach ist Schwarz Foliert.Heckdifusor (Maxton) eingetragen.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'010 kg |
| Kerb weight | 1'670 kg |
| Type approval number | 1XR598 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.5 / 8.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 70'800 |
| Price | CHF 38'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.