**CH Auto** Ab MFK 06.2025** Frisch ab Service** Finanzierung ab 499.-/ Monat**
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'610 kg |
| Kerb weight | 2'256 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1LC792 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | white |
| Mileage | 108'123 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2025 |
| Fuel consumption | 8.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 91'700 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.