**M-Paket**CH Auto** Frisch ab Service** Frisch ab MFK**
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'815 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1ba848 |
| Cubic capacity | 2'793 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 251'123 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.5 / 6.7 / 10.2 |
| CO2 emissions | 242 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 52'500 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.