| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'885 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Type approval number | 1AK167 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 56'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 9.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 94'500 |
| Price | CHF 51'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.