| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'395 kg |
| Car-Nr. | 757378 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 650 kW / 884 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Price | CHF 189'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.