Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garanties Achetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'070 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 420 km |
| Battery capacity | 69.9 kWh |
| New price | CHF 37'900 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.