Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garanties Achetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'935 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 343 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| New price | CHF 34'256 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.