| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'885 kg |
| Kerb weight | 2'320 kg |
| Car-Nr. | 753934 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 420 kW / 571 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 93.4 kWh |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.