| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'125 kg |
| Kerb weight | 2'530 kg |
| Car-Nr. | 756808 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 346 kW / 470 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 37 g/km |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 109'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.