| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'885 kg |
| Kerb weight | 2'355 kg |
| Car-Nr. | 757368 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 13'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Price | CHF 129'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.