***CH-Fahrzeug, Automat, Navi, DAB+, Parksensoren, 360-Kamera, Head-Up Display, Sitz- Lenkradheizung., mit Glasdach, Alcantara und vieles Mehr***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'628 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Type approval number | 1OE354 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 80000 km Garantie bis 14.03.2027 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 29'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 225 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2024 |
| Fuel consumption | 1.2 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 28 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 56 km |
| Battery capacity | 12.4 kWh |
| New price | CHF 47'290 |
| Price | CHF 23'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.