Centre Porsche Lausanne
Boulevard de l'Arc-en-Ciel 8
Crissier / VD
Tel: 021 552 39 80
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'420 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 767706 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 330 kW / 448 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 512 km |
| Battery capacity | 100.0 kWh |
| New price | CHF 120'000 |
| Price | CHF 109'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.