| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'235 kg |
| Car-Nr. | 766355 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 30 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 349 kW / 474 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 / 12.5 / 12.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 275 g/km |
| Price | CHF 166'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.