Gepflegter Zustand, Aus erster Hand, CH Fahrzeug, frisch ab Service und MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'135 kg |
| Kerb weight | 1'725 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1tb403 |
| Cubic capacity | 2'487 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 25'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 163 kW / 222 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Battery capacity | 1.6 kWh |
| Price | CHF 40'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.