Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MG901 |
| Car-Nr. | 317601606010 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 61'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 / 7.3 / 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 109'000 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.