LEDERSITZE / NAVIGATION / SITZHEIZUNG / LENKRADHEIZUNG / TEMPOMAT / LED SCHEINWERFER / 19ALUFELGEN / SPURASSIST / TOTWINKEL / EL.SPIEGEL / EL.KLAPPBAR / PARKHILFE VO+HI / DIGITAL DISPLAY / TOUCHSCREEN / 360KAMERA / KLIMAAUTOMAT / REGEN LICHTSENSOR / DAB / SCHIEBEDACH
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | V-324501 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 19'306 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 75 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| Price | CHF 30'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.