Véhicule CH / 8 places / Services gratuits / Garantie 12 mois
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Chassis Number (VIN) | W1V44781313764430 |
| Car-Nr. | 613D10438053 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 9.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 111'126 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.