Expertisé le 15.08.2025 / 2 jeux de pneus
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'925 kg |
| Type approval number | 1TA860 |
| Car-Nr. | 05844 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 25'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Hydrogen |
| Power | 113 kW / 154 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 0.9 |
| Energy efficiency | e |
| Battery capacity | 1.3 kWh |
| New price | CHF 89'900 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.