Gepflegtes Cabrio/Automat, frisch ab Grossem Service, frisch ab Motorfahrzeugkontrolle (wird vor Auslieferung gemacht) 8 Fach Bereifung auf Alufelgen, Sensoren hinten, Automatische Klimanlage
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'227 kg |
| Type approval number | 1CF142 |
| Chassis Number (VIN) | VF7SB5FS9FW568719 |
| Car-Nr. | BAAG / 1572.01 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5'000km auf Motor und Getriebe |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 9 / 4 / 6 |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 28'390 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.