* 8-Fach Räder * 360 * ACC * BO * Massagesitz * Head-Up * Sitzheizung vo+hi *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'895 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1AF305 |
| Car-Nr. | 3448 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate 12 Monate CarGarantie Basic bei Übernahme |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 159'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.2 / 6.2 / 7.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 177 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 112'310 |
| Price | CHF 28'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.