GTX, 4x4, AHK, 7-Plätzer, Vollausstattung, el. Schiebetüren und Heckklappe, Area View, Glasdach, 8-fach bereift
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'557 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 200000 km 5 Jahre oder 200'000 km 8 Jahre oder 160'000 km auf HV-Batterie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 7'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 448 km |
| Battery capacity | 91.0 kWh |
| New price | CHF 91'240 |
| Price | CHF 65'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.