AMG Line / Leder Exklusiv / Standheizung / Fahrassistenz-Paket / Anhängevorrichtung / DAB / Comand Online uvm...
Mercedes-Benz Automobil AG, Zollikon | Merbag
Rotfluhstrasse 54
Zollikon / ZH
Tel: 044 546 18 44
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'235 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 335201792030 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 106'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.3 / 7.2 / 10.6 |
| CO2 emissions | 247 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 150'105 |
| Price | CHF 37'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.