| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'703 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1MW487 |
| Car-Nr. | 12103.01 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 92'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 6 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 65'800 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.